vegetables

Perimet janë ushqimet më të shëndetshëm, ata nxisin shëndetin

E drejta e perimeve

Selino është një mjet për ruajtjen e të rinjve

Kjo perimeve është legjendare që nga Greqia e lashtë. Madje edhe atëherë selino përdorur si një mjet universal i ruajtjes së të rinjve. Fuqia shëruese e selino shtrihet nga recetave të thjeshta që ndikojnë në shije e tyre të pazakontë dhe vitamina, duke i dhënë fund përdorimit të inç dhe rrënjë selino për trajtimin e sëmundjeve të rënda dhe fuqinë e të rritur.

Sot, përdorimi i selino si të ndryshme, por më i rëndësishëm është selino të përdorë për të humbur peshë.  Çfarë është selino pazakontë në vetvete? Së pari, fakti që për të ngrënë ose për të trajtuar pjesë të çdo gjë të mundshme të bimës: lë, dhe rrënjët, dhe rrjedh.

Lë plotësojnë salads dhe appetizers, gjeth janë përdorur edhe në salads dhe enët e nxehtë, shumica e rrënjë selino është përdorur për humbje peshe apo shtrydhur nga fabrika për këtë qëllim lëng.  Së dyti, shumë selino nizkokalorien, vlera e energjisë për 100 gramë më pak se 18 kcal. Sipas disa raporteve, selino ka "negative" kalorive për shkak të faktit se tretje e saj kërkon më shumë energji se ajo paraqet.

Dhe këtu është vitamina dhe minerale përbërja e bimëve vetëm kalium raskoshen, zink, fosfor, magnez, kalcium, hekur, vitamina A, B, C, PP dhe E. Përveç kësaj përmbajtje të pasur  Që i japin shije selino unik, por të veçantë.  Prania e përditshme e selino në dietë ka një efekt pozitiv mbi përgjithshme, shëndetin metabolizmin çehre, si dhe gjendjen e lëkurës.

Por ju mund të përdorni selino të humbni peshë dhe në veçanti, për këtë ka disa teknika të efektshme.  Përdorimi selino për të humbur peshë shumë të lehtë. Përparësia e parë e përdorimit të selino për të humbur peshë në krahasim me të njëjtën "djegur dhjamin" disponueshmërinë e ushqimit. Selino rritet pothuajse kudo dhe vlera e saj është shumë më e ulët pineapple jashtë shtetit apo grejpfrut.

Ky veprim parësor i selino për të humbur peshë të bazuar në spastrim trupin e toksinave. Shto selino për enët e mishit ndihmon për të tretur një vakt të rëndë dhe nuk mund të zhvillohen proceset putrefactive në traktin gastrointestinal, dhe dy lugë lëng selino para darkë të përmirësojë funksionin e zorrëve dhe të normalizuar procesin e tretjes.  Të gjitha dietë selino bazuar në përdorimin aktiv të selino si një produkt kryesor.

Kjo mund të jetë rrënja sallatë ose gjeth selino, supë selino për humbje peshe ose lëng selino. Zgjidhni ushqime specifike dhe kapaciteti i tyre për në varësi të qëllimit të dëshiruar. Por kohëzgjatja e dieta të tilla është rreth 14-20 ditë të njëjtë të konsumit aktive të selino, atëherë të jetë i sigurt për të marrë një pushim, ndryshe trupi nuk mund të trajtojë e ngarkesës.

Por këtu është përdorim të përditshëm e selino si erëza ose bimëve mund të vazhdohet pafundësisht.  , Lëng rrënjë ose supë selino për humbje peshe? Kjo zgjedhje nuk është e lehtë për të bërë. Në fakt, nutritionists kërcënojnë rezultate të shkëlqyera në të tri versionet.

Për të vazhduar më të mirë nga sa ju dëshironi të humbni peshë dhe sa shpejt. Për përmirësimin gradual të trupit dhe të normalizuar procesin e tretjes është mirë të përdorni lëng selino. Përfshirja në rrënjë selino sallatë për humbje peshe është gjithashtu e dobishme, ajo do të jetë më shumë një masë parandaluese. Por në qoftë se keni nevojë të humbni peshë në tërësi, më mirë për të parë një supë të mrekullueshme.

Emrat e supë selino për të humbur peshë janë të ndryshme, por përbërja është pothuajse gjithmonë e njëjtë. 400 gr. rrënjët apo rrjedh e selino, katër domate, nje kile freskëta apo të  dhe 150 g speca ëmbël. Të gjithë përbërësit janë larë, prerë dhe të vënë në një tenxhere me ujë të valë. Pokipyativ Pak rreth ngrohjes lartë, zvogëlohet torturuar dhe gjysma e tij Perimet deri tenderit.

Kur perimet janë pothuajse gati, ju mund të shtoni herbs melkoporublennuyu: majdanoz, cilantro, kopër, etj Pastaj supë duhet të këmbënguli. Shtoni kripë dhe piper në një supë të ngjashme nuk është i rekomanduar, siç është tashmë i ngopur mjaft me një aromë selino. Nuk është një supë mund të jetë sa më shumë që ju pëlqen.  Përdorimi i lëng selino për humbje peshe pak më shumë.

Normë ditore e shtrydhur lëng selino fllad në 100 ml. Lëng selino për humbje peshe është kryesisht e dobishme, sepse ajo përmban enzima (enzima të cilat promovojnë tretje) dhe një pronë diuretik. Ushqimi lëng selino, ne nxjerrin lëngjeve të tepërta nga trupi, pastruar atë nga toksina dhe normalizojë tretje. Por për të arritur këtë qëllim, ju duhet të pini lëng të drejtë.

2-3 lugë lëng për gjysmë ore para ushqimit, para se një vakt të rëndë (për shembull, për një piknik me Barbecue), doza mund të rritet. Për të ndryshme ju mund të përzierje lëng selino me perime të tjera, ose lëngje frutash (përveç agrume), krijimin e tyre unike "pohudatelnye" kokteje. Kjo është aq e lehtë për t'u përdorur selino për të humbur peshë dhe për të përmirësuar trupin tuaj!

lëng selino për humbje peshe, selino supë, rrënjë selino